Groseko Zipotz jaiak

Data: 2010-07-18 | 2010-07-18
Lekua: Donostia
Ordua: 09:30 | 09:30

Kartela

Uztailak 17, Larunbata.
(Surf eta Bodyboard txapelketa, Zurriola hondartzan, Surf Indarrak taldearen eskutik).

10:30 Artisau azoka, Nafarroa Behera Plazan.
10:30 Boleibol finala, Zurriola hondartzan.
11:00 Malabare eta txapa tailerra, auto teledirijidoekin batera, Nafarroa Behera Plazan, Haurtxoko/Gaztelekuaren eskutik.
11:00 Xake txapelketa, Txofre plazan, Groseko Xake taldearen eskutik.
11:15 Txokolatada, Nafarroa Behera Plazan.
11:30 Herri eta auzoko ezberdinetako Buruhandi eta Erraldoien erakusketa, Nafarroa Behera Plazan.
12:00 Herri eta auzo ezberdinetako Buruhandi eta Erraldoien kalejira auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera Plazatik hasita.
13:00 Futbito txapelketaren finala, Sagüesen, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.
16:00 Mus txapelketa, Artetxe Jeneraleko Rikardo tabernan.
18:30 Danborrada auzoko kaleetatik, Zurriola Ikastolatik hasita.
18:30 Renacer musika eta dantza talde latindarraren ikuskizuna, Nafarroa Behera Plazan.
19:00 Janari latindarraren dastaketa, Nafarroa Behera Plazan, Amerika Unidaren eskutik.
19:30 Haizea Muñoz sopranoaren eta Ana Belén Garciaren kontzertu klasikoa, Okendo Kultur Etxean.
20:00 Camps orkestra “Txunami”, Nafarroa Behera Plazan.
20:00 Sardinada, Nafarroa Behera Plazan.
21:30 Kontzertuak, Sagüesen: Skakeitan ,Revolutionary Brother, La Kinky Beat y Vendetta.
22:00 Berbena, Nafarroa Behera Plazan.

Uztailak 18, Igandea.
(Surf eta Bodyboard txapelketa, Zurriola hondartzan, Surf Indarrak taldearen eskutik).
Artisau azoka egun osoan zehar, Nafarroa Behera Plazan.

09:30 Diana, Nafarroa Behera Plazatik hasita.
11:00 Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Nafarroa Behera Plazan, Marruma elkartearen eskutik.
11:45 Txalaparta ikuskizuna, Nafarroa Behera Plazan.
12:00 Sagardo dastaketa, Nafarroa Behera Plazan.
12:30 Euskal dantza ikuskizuna, Nafarroa Behera Plazan, Trebexka dantza taldearen eskutik.
12:30 Tortilla lehiaketa, Nafarroa Behera Plazan.
13:00 Euskal herri kirolen ikuskizuna, Nafarroa Behera Plazan, Saralegi anaien eskutik.
14:30 Bertso bazkaria, Txofre Plazako sagardo-karpan.
17:00 Surf-Boat ikuskizuna, Zurriola hondartzan.
17:30 Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.
17:30 Deabru Beltzak pailazoak PARRANDAN antzezpenarekin, Nafarroa Behera Plazan, Okendo Kultur Etxearen eskutik.
19:00 3, 2, Zast eta beste pailazoak EGIZU JOLAS antzezpenarekin, Nafarroa Behera Plazan.
20:00 Sardinada, Nafarroa Behera Plazan.
20:30 Erromeria, Nafarroa Behera Plazan.
20:30 Txokolatada, Nafarroa Behera Plazan.
21:00 Zezen suzkoa, Nafarroa Behera Plazan.
24:00 Jaien amaiera. Hurrengo urterarte.

SAGARDO KARPA

•Asteazkenetik Larunbatera: Afariak 20:30etatik aurrera.
•Igandea: kantu-Bazkaria 14:30etan.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Agenda atzera

Iruzkin bat

Zure e-posta ez da argitaratuko. * Eremuak ezin du hutsik egon .